Burak Yüzbaşıoğlu, Sıvacı Olmaya Hazırım

Avcılar Belediye Meclis üyeliği dosyasını önceki gün İlçe Başkanlığına teslim eden Burak Yüzbaşıoğlu Basın mensuplarıyla bir araya gelerek adaylığına yönelik açıklamalarda bulundu.

5 yıl boyunca kalemiz yoğun bir bombardımana tutuldu, çok ağır hasarlar aldı ve kalemizdeki taşlar neredeyse yerle bir oldu ifadelerini kullanan Burak Yüzbaşıoğlu daha sonra sözlerine şöyle devam etti.“Belediye başkan adayımız sayın Av. Turan Hançerli duvar ustalığını üstlenirken,bende iyi bir sıvacı olarak ustama kaleyi tekrar onarması için yardıma geldim diye konuştu.Yüzbaşıoğlu’nun Basın toplantısına Van İli Çaldıran İlçesi Çevre Köyleri Kültür dernek Başkanı Seyithan Bilici, Vatanseverler Derneği Başkanı Serpil Erişir ve İYGAD Başkanı Murat Abdullahoğlu eşlik etti.

Yüzbaşıoğlu yaptığı açıklamada ” Aslında hiç ayrılmamıştım sadece inandığım, güvendiğim, sevgili Burçin Baykal’la hizmet davasında yol arkadaşı oldum.Davamız CHP çatısı altında, en iyisini en güzelini yapa bilme. arzusuydu.. Her nerede olursa olsun ama bireysel,ama kurumsal çatı altında bu davamı sürdürme arzusu ve kararlığım her daim devam edecektir. İşim,eşim,yuvam olan Avcılar’da” nerde kalmıştık diyerek yola devam edeceğim. Geçmişte bedeller ödeyerek sessizlerin sesi olmaya,yanlışların karşısında dimdikayakta durmaya çalıştıysam bu günden sonrada tüm irademle durmaya devam edeceğim! Yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk partisi Avcılar belediye meclis üyesi aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım… 5 yıl boyunca kalemiz yoğun bir bombardımana tutuldu ve çok ağır hasarlar aldı, kalemizdeki taşlar neredeyse yerle bir oldu, Belediye başkan adayımız duvar ustalığını üstlenirken,bende iyi bir sıvacı olarak ustama kaleyi tekrar onarması için yardıma geldim ” dedi.

Açıklamalarında Küçükçekmece de yaşanan adaylık süreciyle ilgilide bilgiler paylaşan Yüzbaşıoğlu,

Küçükçekmece de kimsenin yapamadığı şeyleri yaptık Başka bir ilçeden gelerek Ak Parti’ye ait olan bir belediyeden almak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Yüzbaşıoğlu, ’Küçükçekmece’de, Küçükçekmece Belediye Başkan aday adayı olan Burçin Baykal ile CHP’de olmayan Küçükçekmece’de partimizin bayrağını dalgalandırmak için yola çıkmıştık. Ne yazık ki Burçin Baykal CHP’de son dakikaya kadar 2. aday olarak iddiasını sürdürmüştü. Başka bir ilçeden gelerek altı ay boyunca gece gündüz çalışarak orada otuz senedir yaşayan insanların arasından sıyrılarak anketlerde birinci çıktı. Burçin Baykal ve ben orada emek veren bütün arkadaşlar biz orada zaferi kazandık. Burçin Baykal 4.5 yıl boyunca Avcılar’da Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı. e-devlet adresinde Burçin Baykal’ın bir tane dosyası yok. Herhangi bir suçlamayla ilgili açılmış davası yok. İktidar belediyesi zaten muhalefet olan Avcılar Belediyesi’nde çadır kurmuş durumdaydılar. O kadar soruşturma geçirdiler ama Baykal ile ilgili hiç bir dava yok. Omurgasız siyasetçilere bir hatırlatma yapmak istiyorum. Ben dostumun yanında her zaman açık bir şekilde duruyorum. Onlar gibi arkadaş iş çevirmiyorum. Bana da Burçin Baykal’la neden yol yürüyorsun diyip hesap soramazlar’ ifadesini kullandı.Atatürk ilke ve inkilaplarını Avcılar’da devam ettirmek için yola çıktığını belirten Yüzbaşıoğlu meclis üyelerinide sert bir dille eleştirdi. Yüzbaşıoğlu, ‘Avcılar’da 135 tane belediye meclis üyesi aday adayı var. Ben hepsine başarılar diliyorum. Ama şunuda dile getirmek istiyorum. Bizim Avcılarımızda 26 katlı binlerce öğrencilerimizi yetiştirebileceğimiz yurt binasını belediyemiz kendi elinden çıkararak yüzde 50’sini katarlı birine satarken bu meclis üyelerinin gık sesi çıkmazken, şimdi meclis üyesi aday adayı olmalarına ben anlam veremiyorum. Bu siyasetçilerin ben Avcılar’da siyaset yapmamaları gerektiğini düşünüyorum’ şeklinde konuştu.