KAZANAN TÜRKİYE OLDU
Uğurcan Şiyhan

KAZANAN TÜRKİYE OLDU

Bugün kazanan Türk'ü ile Kürd'ü ile Laz'ı ile Çerkez'i ile Alevi ve Sünni'si ile Türkiye oldu. Bugün kaybeden sadece muhalefet partileri olmadı. Bugün kaybeden ABD, İngiltere, İsrail, Almanya, Paraleller ve daha birçok Türkiye'nin büyümesine ve gelişmesine karşı olan ittifak güçleri oldu.

Bu seçim sadece Türkiye'nin zaferi değil. Filistin'in, Myanmar'ın, Arakan'ın, Mısır'ın, Bosna'nın, Doğu Türkistan'ın, muhaliflerin, Mursi'nın, Esma'nın zaferi. Bu zafer aslında ümmetin zaferi.

Seçmen oynanan oyunları gördü, oyuna gelmedi. Oyuyla oyunu bozdu. Batı, 7 Haziran sonrası sevinç çığlıkları atarken bugün susuyor... Bugün sevinç çığlığı atma sırası ümmette. Batı'nın sevinç çığlıklarına ortak olanlardan Doğan Medyası, sonuçların belli olmasının ardından "Yeni Bir Lider Doğuyor: Ahmet Davutoğlu" diye başlık atıyor. Artık "Bir manşetle hükümet kurup, hükümet yıkma" zamanları bitti. Bunu onlar da çok iyi biliyorlar.

Koalisyon diye bir taraflarını yırtanlar, koalisyon zamanını gören milletin neler çektiklerini bilmiyorlar. Halk bildiği için bu oyuna gelmedi. "Yıllarca villalarınızda içkilerinizi içip, 'köylü milletin efendisi' diyip, köylüyü tıktınız oralara, fakir bıraktınız aç bıraktınız. Köylü sadece eksin biçsin çalışsın dediniz. Şimdi köylü milletin efendisi oldu, bu zorunuza gidiyor..." Böyle diyor Ahmet Keser. Ne de güzel diyor. Başı kapalı analarımız oğullarının yemin törenlerini izleyemiyorlardı, GATA'ya giremiyorlardı, üniversitede gençlerimiz okuyamıyorlardı, sürekli haksızlıklar yapılıyordu, imam-hatipli olanlar fişleniyordu, kızlarımız polisten sokaklarda dayak yiyorlardı. Şimdi hiçbiri olmuyor. Olmadığı için zorlarına gidiyor. Bütün dünya bize cephe almış durumda.

Su kuyrukları yerine son model telefon kuyruklarına girdikleri için diktatör diyorlar.
Her şehre üniversite yapıldığı için, gençlerimiz artık kendi şehirlerinde okuyabildiği için diktatör diyorlar.
26 tane havalimanı yapıldığı için diktatör diyorlar.
Sağlık sektöründe devrimler yapıldığı için diktatör diyorlar.
Millet "Milletin Sarayı"na girebildiği için diktatör diyorlar.

Diyorlar da diyorlar...

Sahi "diktatör" kelimesinin anlamı mı değişti de bizim haberimiz yok? Seçimle gelen birisini diktatör ilan etmek akıl kârı mı? Bir de utanmadan "bir oy diktatör devirir" diye pankartlara yazıyorlar. Diktatörün olduğu yerde ne seçimi ne oyu? Neyse... Akıl tutulması yaşıyorlar herhalde. Bırakalım da tutulmaya devam etsinler...

Bugün bütün şer ittifaklarının planlarının bozulduğu, darmadağın oldukları gün olarak tarihe geçti. Bugün Yeni Türkiye'nin, güçlü Türkiye'nin, gelişen ve büyüyen Türkiye'nin kaldığı yerden devam ettiği gün olarak tarihe geçti. Bugün ümmetin kurtulduğu gün olarak tarihe geçti. Kısacası bugün "Güzel günlerin habercisi olan gün" olarak tarihe geçti...

Vesselam...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arda Turan İzlanda Maçından Sonra Gözyaşlarına boğuldu
Arda Turan İzlanda Maçından Sonra Gözyaşlarına boğuldu
Tuğba Ekinci'den Yok Artık Dedirten Paylaşım
Tuğba Ekinci'den Yok Artık Dedirten Paylaşım